warszawskie jedzenie oh my pho

Kolejnym punktem na mojej warszawskiej mapie jedzonkowej jest Oh My Pho (adres: Wilcza 32), czyli reprezentant kuchni wietnamskiej. Sądząc po ostatnim wpisie, możecie pomyśleć, że jestem ogromną fanką kuchni azjatyckiej – a to nie jest prawda. Będą też pojawiać się inne smaki! 🙂

kuchnia wietnamska warszawa
Oh My Pho – wietnamska restauracja na ul. Wilczej

Sama historia tej restauracji jest zachęcająca, ponieważ miejsce powstało z inicjatywy wietnamskiej rodziny mieszkającej w Warszawie. Szefową kuchni jest Mama Wietnamka, która stawia sobie cel, żeby gotować jak w swojej domowej kuchni. Czyż nie brzmi cudownie? 🙂

Nie jestem fanką smaków azjatyckich, a jedzenie tam naprawdę mi smakuje! Choć mam jeden minusik dotyczący przystawki.

oh my pho sajgonki warszawa
Przystawka: sajgonki w Oh My Pho!

Chciałam spróbować klasycznych sajgonek z mięsem wieprzowo-wołowym (podawane z sosem słodko-kwaśnym) – cena za 1 szt. to 3 zł. I właśnie tutaj mam jeden minusik, ponieważ kocham sajgonki, a te dość ciężko się jadło ze względu na to, że papier ryżowy był bardzo mocno spieczony i twardy.

sajgonki warszawa
Sajgonki z mięsem wieprzowo-wołowym w Oh My Pho; cena: 3 zł/1szt

Jako danie główne wybrałam pierożki HACAO XAO (smażone z warzywami, wersja wegańska) – 8 szt. / cena 22 zł. Porcja była naprawdę duża, spokojnie się najadłam i zaspokoiłam swoje kubki smakowe, ponieważ przyrządzone były idealnie.

Podane w przykrytym garnuszku.

wegańskie pierożki wietnamskie w warszawie
Pierożki wegańskie – kuchnia wietnamska w Warszawie – Oh My Pho

Danie nie było tylko estetycznie podane, ale także wyśmienite w smaku. I mówię to ja, osoba która stroni od kuchni pozaeuropejskich. 🙂 Ciasto na pierożki było delikatne, ale nie rozpadało się.

Co do techniki jedzenia – wytrwale ćwiczę posługiwanie się pałeczkami i idzie mi całkiem nieźle, więc nie sięgałam po tradycyjne sztućce (choć są przygotowane przy każdym stoliku).

Zamawianie w Oh My Pho: zajmujemy stolik i zamawiamy przy kasie, od razu płacimy. Stolików nie ma zbyt wiele, zdarza się czekać na miejsce, ale nie ma ogromnych kolejek.

Pokażę Wam jeszcze danie, które zamówił Mój Luby: NUONG KIEU SAIGON (grillowane w stylu południowo-wietnamskim – słodsze z warzywami, podawane z ryżem i sałatką z piklowanych warzyw) w wersji z kurczakiem (jest także z wołowiną) – cena: 25 zł.

kuchnia wietnamska warszawa
Danie z grillowanymi warzywami w słodszym sosie – cena 25 zł (w tym ryż i sałatka)
kuchnia azjatycka warszawa
Dodatki do dania z poprzedniego zdjęcia.

Dajcie znać, czy lubicie kuchnię azjatycką i czy wybierzecie się do Oh My Pho? 🙂

Moja ocena: 4/5